Ledová čokoláda - osvěžující nápoj nejen pro horké dny

Počasí již moc nepřeje ledově vychlazeným nápojům, přesto si však můžeme dopřát výbornou ledovou čokoládu, která potěší každého milovníka sladkého. Skvěle se hodí k dezertům, pokud se ji ale rozhodnete pít samotnou, vymlouvat vám to rozhodně nebudeme.

Pod názvem ledová čokoláda se skrývají dvě různé pochoutky – čtvercová cukrovinka balená do pestrobarevného staniolu a prodávaná v kornoutech především před Vánoci, ale také již zmíněný čokoládový nápoj, na nějž dostanete recept níže. Pokud byste si chtěli vyrobit i tu druhou verzi ledové čokolády, postup najdete na této stránce.

Obrázek

Jak na přípravu ledové čokolády

Příprava osvěžující a chutné ledové čokolády zabere jen chviličku. Potřebujete nejlépe kovový shaker, který můžete pořídit v našem e-shopu. Do shakeru dejte lžíci a půl čokoládové zmrzliny a přilijte asi 100 ml vychlazeného. Uzavřete shaker a shakerujte, dokud se zmrzlina nerozpustí. Pokud chcete čokoládu řidší, přidejte ještě trochu mléka. Promíchejte, nalijte do skleničky, přihoďte pár kostek ledu a brčko a můžete podávat.

TIP: Do shakeru můžete k ostatním surovinám přilít i trochu sirupu pro výrobu koktejlů. Získáte tak ledovou čokoládu s příchutí karamelu, kávy, oříšků nebo třeba třešní.

Lenka Ambrožová