Valentýnské fondue

Svátek svatého Valentýna si asi těžko dokážeme představit bez čokolády - bonboniér, čokoládových pralinek nebo lanýžů, oblíbené jsou brownies i suflé, případně čokoládová pěna. Čokoláda je nejen neuvěřitelně chutná, ale také romantická a dokáže i pořádně nažhavit. Podobné účinky má i některé  ovoce, proto je vhodné ho s čokoládou zkombinovat – třeba ve formě fondue.

Fondue je a vždycky bylo společenskou událostí především pro více lidí, příjemné chvíle se u něj ale mohou prožívat i ve dvojici a ideální příležitostí pro fondue s čokoládou je určitě svátek svateho Valentína – svátek zamilovaných.

Nejlepší čokoláda na fondue

V dnešní době si můžete koupit hotovou směs na čokoládové fondue, ale chutnější je doma vyrobená. Kupte pár tabulek kvalitní čokolády, mléko nebo ještě lépe smetanu, mohou být i rostlinné - mandlové, kokosové, makové, sójové. Čokoládu společně s mlékem nebo smetanou rozehřejte ve vodní lázni, přidat můžete i lžíci másla. Je jen na vás, jestli vám bude stačit jen základní verze, nebo jestli se rozhodnete ji nějak vylepšit. Do čokoládové směsi lze přimíchat vanilkový nebo mátový extrakt, mleté chilli, skořici nebo hřebíček, džem z lesních plodů, likér, koňak nebo červené víno, kondenzované mléko nebo třeba arašídové máslo.

Ovoce a další ingredience

Obrázek

Když se řekne čokoládové fondue, většina z nás si představí čerstvé ovoce. Kombinace ovoce a čokolády je opravdu lahodná, ať už se jedná o jahody, maliny, hroznové víno, broskve, meruňky, třešně, mango, ananas nebo kiwi. K čokoládě se prostě hodí všechno. Zůstávat ale nemusíte jen u ovoce, do tekuté čokolády můžete namáčet i marshmallows, oříšky, sušené ovoce, malé preclíčky,  sušenky,  kousky brownies nebo cheesecaku. Vyzkoušet můžete i zmrzlinu, jen si musíte při jejím namáčení do čokolády počínat rychle, aby vám neroztála.

Fondue plné afrodiziak

Mezi afrodiziaka, tedy potraviny povzbuzující sexuální touhu, nepatří zdaleka jen ústřice nebo chřest. I mezi ovocem je spousta druhů, které mají pozitivní účinky na mužské i ženské libido. S romantikou si nejvíce spojujeme jahody, jsou tedy pro fondue jasnou volbou. Banán obsahuje hodně draslíku, hořčíku i vitaminů skupiny B a díky nim také zvyšuje touhu, podobné účinky mají i granátová jablka a fíky. Využít můžete i mandle, působící především na ženy, anebo plody kustovnice čínské - goji, která se doporučuje konzumovat také při léčbě neplodnosti. Samotná čokoláda obsahuje látky navozující pocit štěstí i sexuálního vzrušení. A pokud do ní přidáte trochu mletého chilli nebo skořice, tedy koření s hřejivým efektem, vyvoláte žhavou touhu nejen u sebe…